Cum a fost la cele mai mari proteste de după cea mai mare hoție: Internetul e neputincios în fața mulțimilor, jandarmii încasează stoic, noi ne revedem și mâine în piață, pentru că guvernul nu se oprește aici.
Cum a fost la cele mai mari proteste de după cea mai mare hoție: Internetul e neputincios în fața mulțimilor, jandarmii încasează stoic, noi ne revedem și mâine în piață, pentru că guvernul nu se oprește aici.
Ce or mai face oamenii ăia care au bătut la Mineriadă? Or fi bine, sănătoși, or avea copii, planuri, or fi mulțumiți de viața lor, de deciziile pe care le-au luat, or dormi liniștiți? Or face politică?
În pofida unei potenţe proverbiale, datorată chipurile cărnii de oaie, ciobanii nu mai au căutare la fete, iar o viaţă de celibat şi mizerie la oi nu mai e pe placul tinerilor.
O lecție de anticorupție de la doi români indignați, pentru doi polițiști cubanezi înfometați. Plus ultimele experiențe din Cuba, hai, luați de citiți, ca să plec și eu acasă 😉