Ce face Toshiba când plouă

Pisica neagră și umbrela roșie

De regulă se ascunde sub cadă. Mai ales dacă tună și fulgeră. Stă acolo cât durează tevatura.

Dar de când s-a răcorit afară parcă a înviat și ea, că pe caniculă se lățea prin toate colțurile făcând pe moarta. Așa că aseară s-a jucat cu obiectele atârnate de lampadar, a pozat în raftul cu cărți, ca pe vremuri, iar azi s-a lăsat pozată cu umbrela așezată la uscat, ca o divă.

       

Tags: , ,

4 Responses to “Ce face Toshiba când plouă” Subscribe

  1. blo 12/08/2012 at 18:34 #

    🙂 ce mutra simpatica are bestia mica! :))
    ah, si zic si eu cu intarziere: La multi ani! Sa traiesti, sa-ti creasca blogul mare si frumos, si sa te imbogatesti facand ce ti-o place mai mult si mai mult :*

    • Dollo 13/08/2012 at 01:08 #

      Mersi! 🙂 Fă și tu ceva cu comentariile alea la tine 🙂

      • blo 13/08/2012 at 09:43 #

        pe cuvant ca nu stiu ce vrea wordpressu’, n-am idee de ce nu mai vrea comentarii, ca eu n-am modificat absolut nimic. nici n-as sti sa fac vreo modificare 🙁

      • blo 13/08/2012 at 09:47 #

        stai ca am reusit sa intru in meniu si am scos chestia cu logatul cu mail si nume. asta era singura chestie care ar fi putut da probleme. nu era bifata casuta unde zice ca tre’ sa fii logat ca sa poti comenta.

Leave a Reply

Oldies but goldies

Scrisoarea pe care n-a mai primit-o Eugen Ionescu

dosarul-profesorul

Povestea profesorului Ion Nițulescu – un „element dușmănos” față de orânduirea socialistă – și a delatorilor săi, dintre care numai securistul șef mai trăiește azi bine mersi, măncându-și pensia într-o vilă somptuoasă chiar în satul natal al victimei sale

Strâns uniți în jurul SRI, întru salvarea planetară a Internetului

dumbrava-cosmoiu

Cum se derulează o ședință în Parlamentul României, în care SRI încearcă și reușește să impună o lege abuzivă, iar deputații se fac că se opun.

Skopje, Macedonia: sărăcie și statui pe datorie

Prometeu, turiștii și clădirea parlamentului în plan secund

Premierul macedonean ia credite externe ca să clădească identitatea națională cu statui și clădiri impozante, în timp ce țara are 30% șomeri, iar oamenii emigrează ca să trăiască mai bine.

Regrete eterne fără semnul exclamării

Discuție despre pronumele de politețe pe marginea unei jerbe mortuare în Piața de flori George Coșbuc: se zice „nu vă vom uita niciodată” sau „nu te vom uita, fată?” 😉

Rulată Germania

marcela

Cum mi-am înscris mașina nemțească în România și am trăit să povestesc despre asta

Metodologia bătutului în ușă

suricate

Sau cât de mult seamănă românul cu americanul, când trebuie să-și dea zăpada din fața casei sau să facă front comun cu vecinii în fața autorităților