În țara lui „așa se face”: dom profesor îți face o onoare cu forța, iar producătorul îți zice, voalat, că proiectantul tău e praf; Și se întâmplă că ne dispare din proiect și al treilea structurist
Îi interzici secțiunea cea mai profitabilă, sub pretextul săvârșirii unei infracțiuni, apoi tărăgănezi ancheta penală și procesul până când concurența îi ia locul. La final nici nu mai contează verdictul judecătorului. Se întâmplă în România.
Tâlhăriți de bagaje în piața centrală a celui mai vechi port sud-american, Valparaiso, orașul chilian de patrimoniu UNESCO.
În timp ce milioane de estici se dau peste cap să emigreze în vest ca să facă bani, englezi, germani sau canadieni vin în Grecia ca să trăiască decent, în căutarea unui stil de viață care nu le mai e accesibil în propriile țări.
Ziceai ca stai in zona Titan? Pai clar trebuie sa ne inviti la o capsuna, doar suntem vecini 😀
nu-s bune. am avut (am) eu, le-am pus anul trecut si au facut capsune de-alea uriase pina-n noiembrie tirliu, dar n-au nici un gust. zici ca maninci apa
@Monica – in (T)itan, dar cu V 🙂 Ceva mai spre centru
@Matei – si eu le am de anul trecut, n-au fost enorme, ci taman bune 🙂 Si de gust, si de forma 😉 Dar n-au rodit decat o data, in primavara. Or fi alt soi ale tale.
Am incercat si eu, in gradinita, dar mi le-au mancat animalele. Oricum la cat timp am sa ma ocup de plante….dar mi-a parut rau. Mult noroc cu ale tale!