U n impatimit al shopping-ului, adus la disperare de indiferenta criminala a angajatilor unui magazin care i-au inchis usa in nas. Si nimeni nu vrea sa-i spuna de ceee?
via Sad and useless
U n impatimit al shopping-ului, adus la disperare de indiferenta criminala a angajatilor unui magazin care i-au inchis usa in nas. Si nimeni nu vrea sa-i spuna de ceee?
via Sad and useless
„Personal history”, de Kay Graham, cândva cea mai puternică femeie din America, la cârma Washington Post: despre jurnalism, politică, feminitate și neîncredere. O carte despre cum era America great în secolul trecut.
Dacă e adevărat că predarea religiei în școli are rol de moralizare a maselor, atunci noi decrețeii, pionierii, șoimii patriei, de unde am învățat onoarea și moralitatea?
Pentru cine zicea că presa e plină de ingineri, făcuți ziariști de ocazie, am un mesaj încurajator: vine tare din urmă generația copy/paste. Hold your breath!
Transilvania li s-a arătat străinilor exact aşa cum este. Un ţinut minunat, locuit de oameni în esenţă buni, dar inconştienţi de valoarea moştenirii pe care o au în bătătură.
asta e cea mai importanta intrebare pe care o putem pune: "de ce?" 🙂
de ce nu s-a dus nenea la un alt magazin si a preferat sa bata zadarnic in gemul alora?
acum ca ma uit la el, imi dau seama ca atunci cand am facut o criza de nervi al administratia financiara, exact asta intrebam si eu, de ce :)))
chiar daca la mine continuarea era "de ce nu mi-ati spus de la inceput toate informatiile pe care trebuia sa le stiu?" acum imi dau seama ca m-am comportat cam ca nenea asta si e posibil ca unii oameni sa ma fi crezut nebuna 🙂
Raspunsul era ala dat de tipul care filma: pentru ca administratia financiara nu te vrea aici :))