Orange lanseaza telefonul pentru pensionari

Orange lanseaza telefonul pentru pensionari, cu taste mari si zgomotoase, buton de urgenta in loc de camera foto. E ieftin si se da pe baza de talon de pensie. Abonamentul costa 6 euro

Are taste mari si afisaj vizibil pentru toate dioptriile, precum si sonor puternic pentru toate aparatele auditive. Orange zice ca lanseaza miercuri, 13 mai, in premiera in Romania, telefonul pentru pensionari. Aparatul din imagine are functii simple si un buton de urgenta pe spate, in loc de camera cu x megapixeli pe care o au acum toate telefoanele de fite.

Compania de telefonie mobila zice ca noul telefon e uşor de folosit, prevăzut cu volum puternic, tastatură cu cifre mari şi redare vocală a cifrelor tastate, apelare rapidă şi cu buton pentru apeluri de urgenţă. Pe lângă funcţiile de bază de voce şi SMS, modelul ZTE S302 este dotat cu radio FM şi lanternă. Pe ecran caracterele sunt afişate foarte vizibil, iar meniul simplu facilitează accesul la opţiunile telefonului. De asemenea, la fiecare tastă apăsată, clienţii aud un mesaj vocal care redă cifra respectivă, iar prin apasarea butonului pentru apeluri de urgenţă telefonul iniţiază automat un apel sau trimite un mesaj la un număr stabilit în prealabil de către utilizator.

Telefonul ZTE S302 este disponibil din 13 mai în oferta Senior*, la preţuri pornind de la 1 euro (TVA inclus). Împreună cu telefonul, oferta Senior include un abonament cu 500 de minute pentru apeluri în reţea şi către orice reţea fixă naţională, la 6 euro/lună (TVA inclus). Oferta Senior se adresează exclusiv pensionarilor, iar activarea se face în orice magazin sau partener Orange, pe baza talonului de pensie. În afara ofertei Senior, telefonul ZTE S302 poate fi achiziţionat şi separat, la preţuri pornind de la 9 euro (TVA inclus).


*În comparaţie cu abonamentul similar Delfin 6 care include 400 de minute în reţea, pachetul Senior oferă 100 de minute în plus la acelaşi tarif, iar toate cele 500 de minute sunt valabile atât în reţea, cât şi către orice reţea fixă naţională.

Etichete: , , , ,

No comments yet.

Lasă un comentariu

Oldies but goldies

Dacă Traian ar fi vrut să cucerească Dacia în 2013…

turnulete

… l-ar fi oprit jandarmii să urce la cetatea Sarmizegetusa Regia, pe motiv că e închisă între decembrie și februarie, și astfel geneza poporului român ar fi așteptat primăvara

O masă cinstită la cea mai umană închisoare din lume

curte

Halden este cea mai nouă închisoare din Norvegia, a costat 250 de milioane de dolari și le oferă deținuților condiții de viață ca în libertate

Cu cât ne-a botezat Samsung Biblioteca Națională

Biblioteca Națională Samsung

Statul român plătește un credit de 104 milioane de euro pentru clădirea Bibliotecii Naționale, iar firma Samsung și-a pus numele pe ea, cu câteva televizoare în valoare de 300.000 de euro. O afacere marca Ministerul Culturii și Patrimoniului Național.

Dumnezeu preferă proștii

catedrala

A te mai opune acum Catedralei Neamului echivalează cu a cere demolarea Casei Poporului. Istoria ne arată că în 25 de ani nu am învățat valoarea prevenției în tratarea bolilor, nici a dezbaterii publice în luarea deciziilor.

Fără dosar cu șină la Consulatul Boliviei

20180224_105612

Aventurile birocratice din lumea care nu vrea să înțeleagă avantajele renunțării la vize turistice.

O zi la probațiune

alb-negru

Ce face un VIP condamnat cu suspendare, când ajunge în biroul consilierului de probațiune, unde trebuie să-și demonstreze îndreptarea: răspunde la telefon cu „dragă, sunt în oraș, la un interviu, vorbim mai târziu” 😉