La trei (perechi de) țâțe plătite, una gratis

ProTV ridică în slăvi reducerile practicate de clinicile de chirurgie estetică, în luna cadourilor. Implantul de creier nu e pe listă

C e black friday, ce febra cadourilor?! Romancele au descoperit filonul de aur al reducerilor la clinicile de chirurgie estetică. Şi market-erii clinicilor le-au dibuit pe ele, clientele perfecte. Uitaţi-vă la ele şi vă minunaţi.

Lasă că la trei perechi de silicoane primeşti una moka, dar fufa aia de la Galaţi, cu faţa augmentată de botox si creme, dă 700 de euro chipurile ca sa scape de riduri, şi se bucură la un test gratis Babeş-Papanicolau (care e maxim 50-100 de lei la orice cabinet de ginecologie), pe care abia stie să-l citeasca. E clar că nu ştie nici ce e şi nici la ce foloseste, de unde deducem că până la vârsta ridurilor n-a interesat-o şi sănătatea ei internă şi reproducătoare. Bine că la creier a scăpat de riduri.

A, şi mai e şi piţi care merge la Paris. Alta capodopera.. 🙂

Tags: , , ,

4 Responses to “La trei (perechi de) țâțe plătite, una gratis” Subscribe

  1. Raluca 01/12/2010 at 01:27 #

    Ma intreb ce face la Paris aia care vrea sa fie mai "feisan"… :)) Saracele, ele nu observa ca dupa operatie sunt mai urate decat inainte…? Au aspectul ala de "plastic"… 😀

  2. Béranger 01/12/2010 at 03:02 #

    Gata. Mă duc să-mi pun silicoane în oă. Păi ce, numai Năstase?

  3. xanaxdu 01/12/2010 at 05:22 #

    Bai, dar cit de ieftine sint operatiile astea ca au ajuns accesibile la 'acest' public?

    Pe vremuri, eram doar suspiciosi ca Raduleasca il vizita prea mult pe Dr Stan din Bacau, dar nu se inghesuia nimeni sa spuna ca s-a dat la intors. Operatiile estetice erau apanajul 'vedetelor' (ghilimele intentionate), nu coborisera in strada.

    Perechea mea spune ca sint invidioasa cind ma uit sceptic la bidoanele unei june si spun ca e siliconata – dar dupa filmuletul asta, incep sa cred ca in generatia 20-25, a NU avea silicoane devine adevarata forma de rebeliune…Uff, tin minte la mine in familie, cita diplomatie a fost necesara ca sa imi conving tatal sa imi sponsorizeze primele lentile de contact, la 23 de ani… Ehe, cum ar fi acum sa ii spun care e "cel mai frumos cadou pe care mi l-ar putea face de Craciun "? (chit ca ma tem ca blonda nu la tatic i-a explicat cu dragalasenie ce si-ar dori ea, ca femeie,de Craciun)…

    • Dollo 01/12/2010 at 18:00 #

      Raluca – plastic is good 😉
      Beranger – sa nu ne chemi sa ti le numaram dupa aia. Poti sa ni le arati doar intr-o poza, langa o mâță pufoasa ruseasca, ceva 🙂
      Xanaxdu – Noi facem parte din generatia aia care nu stie ce sa-i ceara Mosului. Inca ne mai multumim cu niste portocale

Leave a Reply

Oldies but goldies

În așteptarea telefonului de la Angela Merkel

tausance-bun

Ce mai face echipa care l-a ajutat pe Iohannis să strângă un milion de like-uri pe Facebook și să ajungă președinte

Cât valorează un om? Dar după moarte?

sidonia cu geo bogza si miron

Cum am descoperit-o pe Sidonia Drăgușanu – scriitoare, ziarist freelancer în timpul războiului, activistă feministă, sfătuitoarea doamnelor, prietena domnilor – deși o uitase toată lumea, inclusiv Uniunea Scriitorilor

Cum a distrus Oprescu o investiție de 14 milioane de euro, deturnând 5 milioane

oprescu_telegondola

Pentru o datorie de 5 milioane de euro a RATB către Metrorex, Primăria Capitalei preferă să arunce la coș o investiție de 14 milioane de euro, parte a unui proiect mai amplu, de 35 de milioane de euro, făcut din credite externe.

O zi la probațiune

alb-negru

Ce face un VIP condamnat cu suspendare, când ajunge în biroul consilierului de probațiune, unde trebuie să-și demonstreze îndreptarea: răspunde la telefon cu „dragă, sunt în oraș, la un interviu, vorbim mai târziu” 😉

Ziua 7: Facerea de bine e ca recensământul fără CNP

Cuvantul recenzorului de la blocul meu

Azi am recenzat prin telefon o persoană care se afla la coadă la moaștele sfântului x. CNP-ul încă era facultativ.

De ce ea? (3)

tarau-victoriei

Viața de după: reabilitarea, mai grea decât pușcăria, a muncit la negru pentru că nu o angaja nimeni, victoria de la CEDO și rejudecarea procesului în țară, pierderea și regăsirea dosarului, apariția unor „victime” noi atrase de ideea de potențial câștig, facultatea de drept, doctoratul și victoria finală.