La trei (perechi de) țâțe plătite, una gratis

ProTV ridică în slăvi reducerile practicate de clinicile de chirurgie estetică, în luna cadourilor. Implantul de creier nu e pe listă

C e black friday, ce febra cadourilor?! Romancele au descoperit filonul de aur al reducerilor la clinicile de chirurgie estetică. Şi market-erii clinicilor le-au dibuit pe ele, clientele perfecte. Uitaţi-vă la ele şi vă minunaţi.

Lasă că la trei perechi de silicoane primeşti una moka, dar fufa aia de la Galaţi, cu faţa augmentată de botox si creme, dă 700 de euro chipurile ca sa scape de riduri, şi se bucură la un test gratis Babeş-Papanicolau (care e maxim 50-100 de lei la orice cabinet de ginecologie), pe care abia stie să-l citeasca. E clar că nu ştie nici ce e şi nici la ce foloseste, de unde deducem că până la vârsta ridurilor n-a interesat-o şi sănătatea ei internă şi reproducătoare. Bine că la creier a scăpat de riduri.

A, şi mai e şi piţi care merge la Paris. Alta capodopera.. 🙂

Tags: , , ,

4 Responses to “La trei (perechi de) țâțe plătite, una gratis” Subscribe

  1. Raluca 01/12/2010 at 01:27 #

    Ma intreb ce face la Paris aia care vrea sa fie mai "feisan"… :)) Saracele, ele nu observa ca dupa operatie sunt mai urate decat inainte…? Au aspectul ala de "plastic"… 😀

  2. Béranger 01/12/2010 at 03:02 #

    Gata. Mă duc să-mi pun silicoane în oă. Păi ce, numai Năstase?

  3. xanaxdu 01/12/2010 at 05:22 #

    Bai, dar cit de ieftine sint operatiile astea ca au ajuns accesibile la 'acest' public?

    Pe vremuri, eram doar suspiciosi ca Raduleasca il vizita prea mult pe Dr Stan din Bacau, dar nu se inghesuia nimeni sa spuna ca s-a dat la intors. Operatiile estetice erau apanajul 'vedetelor' (ghilimele intentionate), nu coborisera in strada.

    Perechea mea spune ca sint invidioasa cind ma uit sceptic la bidoanele unei june si spun ca e siliconata – dar dupa filmuletul asta, incep sa cred ca in generatia 20-25, a NU avea silicoane devine adevarata forma de rebeliune…Uff, tin minte la mine in familie, cita diplomatie a fost necesara ca sa imi conving tatal sa imi sponsorizeze primele lentile de contact, la 23 de ani… Ehe, cum ar fi acum sa ii spun care e "cel mai frumos cadou pe care mi l-ar putea face de Craciun "? (chit ca ma tem ca blonda nu la tatic i-a explicat cu dragalasenie ce si-ar dori ea, ca femeie,de Craciun)…

    • Dollo 01/12/2010 at 18:00 #

      Raluca – plastic is good 😉
      Beranger – sa nu ne chemi sa ti le numaram dupa aia. Poti sa ni le arati doar intr-o poza, langa o mâță pufoasa ruseasca, ceva 🙂
      Xanaxdu – Noi facem parte din generatia aia care nu stie ce sa-i ceara Mosului. Inca ne mai multumim cu niste portocale

Leave a Reply

Oldies but goldies

Parcul meu IOR

Parcul IOR

Mi-a fost alături 40 de ani, m-a crescut și relaxat. Acum e rândul meu să-l apăr de șmecheri. Dacă sunteți din sectorul 3, veniți mâine la Titan ca să ne păstrăm parcul.

Secretul Rozaliei din Criţ: “Ne-a ferit Dumnezeu de emigrare aicea, că avem mult de lucru”

Minunata ciorba ardeleneasca a adunat Europa la aceasi masa

Cu timpul oamenii au constatat că activităţi pe care noi le considerăm plictisitoare, pentru că le facem zi de zi, pot fi vândute foarte bine străinilor, care nu le-au văzut niciodată

Din câte încercări reușește un nevăzător să intre la metrou

florin georgescu metrou2

Din cel puțin două, la fel ca noi ăștia care nu nimerim să băgăm cartela cum trebuie în noii turnicheți. Asta de când s-a lansat aplicația gratuită Tandem acces, care le permite nevăzătorilor să folosească metroul ca toată lumea

Primăria Capitalei cumpără lumina soarelui la suprapreț

panouri

Aministrația parcurilor București a cârpit sistemul de iluminat din Parcul Tineretului cu niște panouri fotovoltaice pe care le-a cumpărat cu de patru ori prețul pieței, de la o firmă care a făcut în viața ei o singură afacere: asta.

De ce nu plecăm din România

Mâini de români - copiii culegători de afine din Pasul Prislop

Dacă despre curajul și nerăbdarea celor care pleacă s-a tot scris, teama, lenea, sentimentalismul și, de ce nu, curajul de a rămâne al celorlalți a fost lăsat în umbră.

Eu sunt lucrător sexual, legea e o curvă

sexworker

Interviu în 3 episoade cu „Profesoara”, una dintre cele mai vechi prostituate din București. Azi, începuturile – „Epoca de aur”, când comunismul tolera prostituția, marca era mai tare ca dolarul iar clientul era domn.