11 septembrie 2001, pentru europenii din vest, a fost echivalentul căderii comunismului pentru estici – și-au dat seama că au niște drepturi când au început să le piardă.
Nu-mi trebuie drepturi, mă descurc
Ce știu românii despre drepturile omului și cine cred ei că ar trebui să li le garanteze
Mama, față cu drepturile omului
Astă seară, la telefonul „constituțional” cu mama, am avut o discuție surprinzătoare despre forța de muncă și plusvaloare, de parcă de când a dat zăpada nu face decât să stea la gura caloriferului să-l citească pe Marx.








