Freezing rain cu fasole

Dovada ca Basescu stia inca din 2009 ca va ploua, si n-a luat masuri, a plecat si l-a lasat pe Geoana sa se dea cu curu pe gheata la parada, ca prostanacu

In esenta a plouat. Temperatura sub 0 grade a facut ca apa sa inghete sub forma de crusta pe tot ce a cazut. Tramvaiele n-au circulat din cauza asta, soselele au fost patinoare, avioanele au ramas la sol, isterizand niste babe blocate pe aeroport, in drum spre Spania. In general, de Ziua nationala a fost cam greu si de circulat, si de plecat din tara. Asta a fost. Dar ca sa ne dam destepti la televizor, s-a gasit si un nume: freezing rain. Fenomen la fel de rar si spectaculos precum coada facuta de romani la fasole gratis. Si pentru doamna Monica Tatoiu, care de o ora isi da cu parerea la TV despre toate astea, de la „frizing rein”, la fasole si guvernare, am gasit un clip care dovedeste ca Traian Basescu stia inca din toamna lui 2009 ca va ploua. Si n-a luat nicio masura, al naibi, a plecat azi in Kazahstan si l-a lasat pe Geoana sa se dea cu curu pe gheata la parada, ca prostanacu, si fara onor. Uite:

Tags: , ,

2 Responses to “Freezing rain cu fasole” Subscribe

  1. mircea 02/12/2010 at 16:21 #

    N-a plecat bine Base din tara ca Geoana vroia onoruri militare! 🙂

    Da' ce, era plimbat intins pe-un afet de tun?

    • Dollo 02/12/2010 at 16:43 #

      Uite asta era o replica buna, daca i-ar fi venit lui Boc cred ca spargea piata. Delirau televiziunile mogulilor pana luau foc releele de transmisie :))

Leave a Reply

Oldies but goldies

Sărăcia se învață în familie și e ocrotită de stat

teclas

În Deltă oamenii se zbat ca peștii pe uscat: nu au de lucru, dar fac copii ca să trăiască din alocații. Copiii lor le vor călca pe urme. Needucați, necalificați, vor fi următoarele generații de votanți cu sacoșa.

Recursul la argumente

ilusion

De ce în 2017 e nevoie să le explici unora că oamenii sunt egali în fața legii și au aceleași drepturi indiferent de rasă, sex sau etnie – pentru că la televiziunea națională vine un avocat al poporului și neagă Holocaustul, și nimeni nu-l contrazice, deși avem și o lege care-l face pasibil de pușcărie pentru asta.

Restul de 60% e tăcere

deget

Portret colectiv al celor 60% absenți de la vot: Vine inspecția sanitară și o întreabă pe asistentă dacă anumite aparate de pe care trebuie să ia probe sunt dezinfectate. Asistenta zice că nu, că nu a avut timp. Inspectorul pune mâna pe soluție, dezinfectează aparatul, ia proba și pleacă mulțumit

Dacă-ți iubești copilul

adam si eva

Dacă s-ar face un referendum pentru introducerea în Constituție a dreptului de a fi tras de curent, probabil mi-ar fi greu s-o conving pe mama să nu meargă să voteze. Dar pentru ăsta din 6-7 octombrie nu a trebuit să-i explic că dragostea are forme atât de diverse, încât nu e treaba omului s-o înghesuie într-un tipar alb-negru

Discuție cu o viitoare ziarizdă/piarizdă. Trizdă!

A fost odata copiutza - sursa foto: http://www.cheatingculture.com

Pentru cine zicea că presa e plină de ingineri, făcuți ziariști de ocazie, am un mesaj încurajator: vine tare din urmă generația copy/paste. Hold your breath!

Cât valorează un om? Dar după moarte?

sidonia cu geo bogza si miron

Cum am descoperit-o pe Sidonia Drăgușanu – scriitoare, ziarist freelancer în timpul războiului, activistă feministă, sfătuitoarea doamnelor, prietena domnilor – deși o uitase toată lumea, inclusiv Uniunea Scriitorilor