CTP la Make a joi

Asta seara CTP alege filmul gratis de la Make a point. Daca vreti sa-l vedeti si pe Cristian Tudor Popescu si filmul ales de el, fiti la 20.00 trecute fix acolo

Asta seara CTP alege filmul gratis de la Make a point. Daca vreti sa-l vedeti/ascultati si pe Cristian Tudor Popescu, si filmul ales de el, sa fiti la 20.00 trecute fix aici. Din descrierea filmului eu cred ca e vorba despre „Wag the dog” (in romana s-a tradus „Inscenarea”), dar nu sunt sigura. Voi ce ziceti?

„Ne propune sa vedem si sa comentam impreuna un film cu Dustin Hoffman si Robert De Niro capete de afis – o satira caustica a unor realitati politice, care vorbeste despre stransa & controversata & primejdioasa relatie dintre adevar si minciuna, realitate si contrafacere, arta si manipulare, presa si putere”.

Oricum, chiar daca nu e asta, dar e recomandat de CTP, e bun sigur 🙂

Tags: , , ,

One Response to “CTP la Make a joi” Subscribe

  1. Monica 02/12/2010 at 17:06 #

    Clar e Wag the dog. Si clar e un super film 🙂

Leave a Reply

Oldies but goldies

Pe barba mea, poliția face ce vrea

barba

În era datelor biometrice, în care computerul face recunoașteri faciale chiar și sub burka, poliția română îi refuză unui bucureștean înnoirea permisului de conducere pentru că nu vrea să-și radă barba

De ce țin oamenii cu PSD

flyere

Deoarece în multe județe e cel mai mare angajator. Pe banii noștri, baronii PSD patronează instituții de stat supradimensionate cu angajați fictivi care muncesc în realitate pentru partid. Înțelegeți de ce se oftică Dragnea că el e singurul fraier judecat pentru o astfel de faptă pe care o practică cu succes toți colegii lui în continuare?

Rulată Germania

marcela

Cum mi-am înscris mașina nemțească în România și am trăit să povestesc despre asta

Bolivia: cocaleros, cholitas, sărăcie și frumusețe cât cuprinde

20180320_141433

Frunze de coca amare și politică dulce, socialistă. Bolivia și oamenii ei.

Suntem mai proști decât ne credem, dar ne și cam place

ignoranta

Oamenii sunt mai puțin înclinați să caute informații după ce află că se înșală, deoarece le place să se simtă bine, nu incompetenți. În plus, când li se confirmă părerile, chiar false, creierul lor secretă dopamină și se simt ca atunci când fac sex sau mănâncă ciocolată.

Primăria Capitalei cumpără lumina soarelui la suprapreț

panouri

Aministrația parcurilor București a cârpit sistemul de iluminat din Parcul Tineretului cu niște panouri fotovoltaice pe care le-a cumpărat cu de patru ori prețul pieței, de la o firmă care a făcut în viața ei o singură afacere: asta.