Cum impresionezi o femeie

Cu o oră de înot, o jumate de saună și una de masaj. Toate în același loc, una după alta, într-o zi ploiasă de ianuarie.

P e mine în cazul de față, că am văzut aici că multe femei nu reacționează la fel când primesc în dar o excursie sau o haină de blană 🙂

Pe mine așadar mă dai pe spate cu o oră de înot, o jumate de saună și una de masaj. Toate în același loc, una după alta, într-o zi ploiasă de ianuarie, după ce ai stat o viață în cur la computer și toți mușchii spatelui ți s-au pietrificat în poziția aia, concurând la un loc la masa tăcerii.

Dap, după o pauză de trei luni de înot și una de vreo doi ani de masaj de relaxare, aseară am fost o femeie fericită. Nu știu ce stare ai după ce iei droguri ușoare, dar eu aseară aș fi fost în stare să o iau pe jos prin ploaie până acasă, traversând în lung Parcul Tineretului.

Și chiar să mă rog să le dea Dumnezeu sănătate la oamenii ăia care au făcut Clubul Daimon în parc, deși sunt împotriva construcțiilor în parcuri 🙂 Mă rog, nu e chiar în parc, e lângă Sala Polivalentă.

Iar bomboana de pe tortul ăsta a fost maseuza Nicoleta, care după ce mi-a descleștat cervicalii și lombarii, mi-a gâdilat degetele și masat tălpile, mi-a făcut și un compliment neașteptat: „dar ce sport faceți, că aveți un corp foarte armonios, cu musculatură perfectă și fără celulită?!” E? La 42 de ani să auzi așa ceva, tu fiind o trântoriță care mănâncă porcării și șade toată ziulica la birou, e într-un fel, nu? Bine, la aia cu celulita a mințit frumos, dar na, o fi văzută mai multă la viața ei, nush. Poate asta e politica clubului, a maseuzei, nu știu, dar mi-a făcut ziua.

Revenind, domnilor, dacă vreți să-i faceți un cadou unei femei, s-o impresionați fără să vă efortați prea tare, nu vă pierdeți cu firea printre diamante și excursii exotice. Luați-i un abonament la un club din ăsta, cu posibilități multiple. Eu am beneficiat acum de o reducere (de sărbători, cred): 350 de RON o lună de „all inclusive” – adică piscină, aerobic, fitnes, spinning, saună, la orice oră, zilnic între 6.00 și 24.00.

Nu mă dă pe spate aerobicul și spinning-ul, dar faptul că aseară am avut un culoar din piscină numai pentru mine, că la vestiar am avut propriul dulăpior, intimitate la duș și o saună în care m-am înfierbântat înainte de masaj, m-a făcut să trec cu vederea faptul că unele dintre inscripțiile de pe pereți au greșeli gramaticale 🙂 Până la urmă oamenii ăia oferă servicii de relaxare, nu gramaticale 😉 Ah, și la masaj nu e chiar o atmosferă de relaxare câtă vreme alături urlă boxele de la Spinning, dar asta se rezolvă programându-te la masaj în alt interval orar, când nu e activitate alături.

Asta nu e reclamă (adică nu primesc ceva pentru că scriu, mi-am plătit abonamentul), e un text scris din preaplinul mulțumirii mele de aseară, despre ceva ce se poate găsi destul de rar prin aglomeratul București. Sper să nu mă dezamăgească pe parcurs.

P.S. Uite, la alții se poate chiar mai rău decât să scrie pe perete „la saună nu se intră după ce a-ți mâncat” 😉

Tags: , , , , , ,

8 Responses to “Cum impresionezi o femeie” Subscribe

  1. Ioana 07/01/2012 at 14:53 #

    Sa stii ca sunt de acord 100%: dupa fiecare nastere am primit cate un „tratament” din asta din partea consortului, si a fost divin. Acum ma gandesc sa imi fac cadou de titularizare o trecere pe la un hamam de care am auzit numai de bine (te tiu la curent:)

    • Dollo 07/01/2012 at 16:58 #

      Așa, să facem un studiu comparativ între oferta românească și aia franțuzească 🙂

  2. Ana 07/01/2012 at 16:24 #

    Cu asta sunt de acord si eu, desi nu stiu sa inot si nici de masaj si sauna n-am chef mereu (desi imi plac la nebunie). Da’ daca-i cu posibilitati multiple inseamna ca pot intra si niste ore de echitatie, alpinism in sala sau kickboxing acolo 🙂

    • Dollo 07/01/2012 at 16:53 #

      Mă, echitație și alpinism ăștia nu au, dar poți să te dai pe un cal cu mânere și să te urci pe bicicleta medicinală :))

  3. Andreea 07/01/2012 at 16:44 #

    Pai unde e, Dollo, minunatia asta? Ca pretul pare ireal iar programul si mai si.

    • Dollo 07/01/2012 at 16:56 #

      Dădui link. E lângă Sala Polivalentă din Parcul Tineretului. Cum mergi de la Tineretului (metrou) spre Palatul Copiilor, înainte de Palat faci dreapta pe lângă parc, urci dealul până la Polivalentă și acolo găsești o cârciumă Tratoria parcă, și imediat lângă e Daimon Club ăsta. Nu știu cât durează oferta asta. În mod normal un abonament full time doar la piscină e 90 de euro.

      • Andreea 07/01/2012 at 17:00 #

        A, la Daimon :). Il stiu, cand stateam in apropiere le vitam terasa destul de des.

  4. Anonim 11/01/2012 at 17:58 #

    Cred ca link-ul asta o sa te impresioneze:)
    http://www.spavarin.nl/nl/introductie/english

Leave a Reply

Oldies but goldies

Pe barba mea, poliția face ce vrea

barba

În era datelor biometrice, în care computerul face recunoașteri faciale chiar și sub burka, poliția română îi refuză unui bucureștean înnoirea permisului de conducere pentru că nu vrea să-și radă barba

În așteptarea telefonului de la Angela Merkel

tausance-bun

Ce mai face echipa care l-a ajutat pe Iohannis să strângă un milion de like-uri pe Facebook și să ajungă președinte

De ce nu s-a surpat Bucureștiul când „ne-a făcut Ceaușescu” metroul

metrou5

Pentru că pe vremea aia s-au folosit mulți mineri cu târnăcoape, care au săpat cu grijă tuneluri, pentru că specialiștii de atunci și-au făcut doctoratele pe bune la metrou, nu plagiindu-i pe alții, și chiar și atunci au existat tasări de teren.

Când gardul te dă de gol că ești nababul satului (III)

gardul

Proba șanțului și a zidului drept la sate; Viață de turnător de beton la mână; Azi ești tânăr și mâine îți cumperi gard jaluzea

A venit toamna, acoperă-mi gresia cu niște antiderapant

placi

Robert Negoiță, iubitorul primar al sectorului 3, a lipit bucățele de material antiderapant pe plăcile de gresie de pe Bulevardul Unirii – pe care a dat 10 milioane de euro – ca să nu-și rupă trecătorii picioarele când merg să-și plătească impozitele.

Sărăcia se învață în familie și e ocrotită de stat

teclas

În Deltă oamenii se zbat ca peștii pe uscat: nu au de lucru, dar fac copii ca să trăiască din alocații. Copiii lor le vor călca pe urme. Needucați, necalificați, vor fi următoarele generații de votanți cu sacoșa.