Archive | iulie, 2011

Spune ce ai în frigider, mânca-ți-aș!

Toshiba la răcoare

Uite așa se trăiește în România, dacă ține cineva musai să știe.
Apropos, voi ce aveți prin frigider? Trimiteți-mi poze pe email ca să le postăm pe blog. Gratis! 🙂

Read More 12 Comments

Suspensii de Nissan

reclama-nissan
Read More 2 Comments

Vacanța cu balonu’ în Franța

A venit vacanta cu balonul din Franta
Read More 9 Comments

Ce fac animalele la Zoo Berlin

Niste maimutici
Read More 14 Comments

Nedumeriri

Izmene moderne

Abia ce înțelesesem nevoia bărbaților de a sta crăcănați pe scaune, în public – din cauză de dotări între picioare, care nu pot sta „înghesuite” – dar moda asta cu pantalonii în vine mă bulversează de-a dreptul. Își mai găsesc ei dotările în pungile alea dintre picioare?

Read More 22 Comments

De ce nu suntem nemți?

Coada la bilete de metrou

Budele din Berlin m-au dat pe spate, aproape la fel de tare ca și cârnații lor 😀 Și m-a mai impresionat determinarea pe care nemții o au în a respecta regulile.

Read More 2 Comments

Țipă puiule, țipă!

Puiul si sopirla

Dacă ăsta ar fi fost puiul lui Alexandru Brătescu Voinești, generații întregi de români ar fi fost astăzi mai curajoși, nu credeți? 🙂

Read More 11 Comments

The second day in Berlin

schweinshaxe mit sauerkraut und kartoffeln

M-am hotărât, în cealaltă viață vreau să mă nasc în Germania. M-am îndrăgostit de cârnații lor, iar azi am avut onoarea să savurez un picior de porc cu varză murată.

Read More 4 Comments

Alive and drinking :)

Chilliwurst cu cartofi prajiti si bere

Ori a fost frica morții, ori foamea adunată de toată ziua, dar chilliwurst-ul ăla picant și înecat în ketchup mi s-a părut cea mai bună mâncare ever.

Read More 3 Comments

Pierzi avionul si castigi

Vedere din business lounge de Bucuresti

Cum se comportă Austrian Airlines când nu mai are loc de tine în avion 🙂

Read More 7 Comments

Oldies but goldies

Fatalismul mioritic se tratează cu drujba

diana

Vă mai amintiți că în Drumul Taberei începuse construcția unei noi linii de metrou? Asta e povestea oamenilor care i-au împins liniile și peroanele mai pe mijlocul bulevardului, ca să nu le afecteze pomii.

Regrete eterne fără semnul exclamării

Discuție despre pronumele de politețe pe marginea unei jerbe mortuare în Piața de flori George Coșbuc: se zice „nu vă vom uita niciodată” sau „nu te vom uita, fată?” 😉

Cum e PSD-ul în Germania

metin-hakverdi2

Ce promite în campanie un parlamentar german de origine turcă, votat de peste 40% dintre alegători: impozitarea multinaționalelor, creșterea impozitelor pentru bogați, subvenții pentru femei și săraci

Skopje, Macedonia: sărăcie și statui pe datorie

Prometeu, turiștii și clădirea parlamentului în plan secund

Premierul macedonean ia credite externe ca să clădească identitatea națională cu statui și clădiri impozante, în timp ce țara are 30% șomeri, iar oamenii emigrează ca să trăiască mai bine.

Cu cât ne-a botezat Samsung Biblioteca Națională

Biblioteca Națională Samsung

Statul român plătește un credit de 104 milioane de euro pentru clădirea Bibliotecii Naționale, iar firma Samsung și-a pus numele pe ea, cu câteva televizoare în valoare de 300.000 de euro. O afacere marca Ministerul Culturii și Patrimoniului Național.

Nu sunt dezamăgit de România, pentru că nu m-am lăsat amăgit

Camil Petrescu fiul

Camil Petrescu fiul, despre cum se vede România de peste ocean și din mijlocul Bucureștiului. De ce a plecat acum 43 de ani, de ce s-a întors azi și de ce ar mai pleca o dată, dacă ar avea iar 22 de ani. Despre salamul cu soia de New York.