Ctrl V+Enter, hai că-s curioasă :)

Băgați aici ce ați copiat ultima dată, ca să vă vază o țară întreagă cu ce vă ocupați în loc să munciți :) Sau ce munciți...

A ți pățit-o vreodată? Să dați „Paste” la ceva în fereastra de messenger, apoi Enter, din reflex. Iar când ați văzut ce cârnat a apărut pe ecran v-ați fi dorit să apăsați naibii mai tare pe Ctrl+C. Sau măcar să vă fi uitat înainte de Enter…

Așa mi s-a întâmplat azi când discutam pe messenger cu o persoană, pentru un subiect. Am vrut să-i trimit un link către un articol și pesemne că n-am copiat cu adevărat acel link. Așa că am dat cu încredere Crtl+V și Enter. În momentul ăla l-am pierdut pe interlocutor într-un ditamai cârnatul de text, care rămăsese de la un precedent copy/paste în memoria scurtă a computerului. Săracul om nu pricepea ce vreau să spun. Nici eu 😀 Iar pe msg nu merge să ștergi ce ai scris, ca pe Facebook, deși mi-am dorit de multe ori să-mi retrag cuvintele prea tăioase din diverse ocazii…

Nu știu ce impresie am făcut, mi-am cerut scuze. Îmi mai cer și pe această cale, dacă citește această postare, și îl rog și pe el, ca și pe voi, să se răzbune: să dea Ctrl+V în fereastra de comment, și să posteze aici ce i-a rămas de la ultimul copy/paste pe care l-a făcut.

Dați și voi Ctrl+V ca să vedem și noi (și șefii voștri :D) la ce lucrați înainte să faceți o pauză și să intrați pe dollo.ro 🙂 Desigur, aveți ocazia să vă autocenzurați înainte să dați Enter, dar eu v-aș ruga să n-o faceți, că e mai haios așa. Doar dacă nu cumva o să-mi puneți prin comentarii vreun secret de stat sau de serviciu, pentru care am putea intra toți la apă 😀 Eventual adăugați și o explicație la ce s-a copiat, ca să înțelegem despre ce e vorba.

Așadar, dați cu „Paste” în mine, ca să vă citească și alții. Încep eu:

Maidanezii sunt mai rezistenți și mai adaptabili. Contează cât timp intenţionezi să investeşti în pregătirea lor” – e un citat dintr-un text care va apărea în Esquire din martie, despre câinele Codruț.

 

P.S. Căutând poză pe Google am constatat că invitația mea nu e originală, dar tot o mențin. Asta e, nu putem inventa mereu apa caldă 🙂

Tags: ,

35 Responses to “Ctrl V+Enter, hai că-s curioasă :)” Subscribe

  1. Clara 27/02/2012 at 12:37 #

    http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/categories/departments/living_room/living_room_rugs/

  2. mis 29/02/2012 at 12:50 #

    {

  3. Gabi 01/03/2012 at 12:23 #

    Dacă Dan Bitman avea trei coaie, îl chema Dan Tritman.

  4. Dr. Ojdieru 01/03/2012 at 14:11 #

    BB202250722

    fără legătură, @Gabi, chanon much?

Leave a Reply

Oldies but goldies

Depre ziduri

pano

și oamenii care se încăpățânează să le construiască și să repete istorii de care omenirea ar trebui să se rușineze.

Jadranska magistrala

drum4

Este motivul care ar trebui să vă ducă în Croația, drumul cel mai frumos spre o destinație care nu face decât să confirme preludiul ăsta auto, suspendat între munte și mare.

Pe barba mea, poliția face ce vrea

barba

În era datelor biometrice, în care computerul face recunoașteri faciale chiar și sub burka, poliția română îi refuză unui bucureștean înnoirea permisului de conducere pentru că nu vrea să-și radă barba

Și nevaccinați, și cu sănătatea garantată de stat

vaccinare2

Dialog între doi medici la Comisia de Sănătate din Senat:
– Niciun guvern nu poate impune ca în corpul supușilor săi să fie inoculate cu forța anumite medicamente.
– Dar de ce obligăm bolnavii de sifilis să se trateze?
– Da, îi tratăm cu forța pentru că sifilisul se transmite pe cale sexuală, dar SIDA și minoritățile sunt libere…

Și ce ne-a dat nouă UE? Mai mult ne-a luat!

dabuleni

Cum se vede Uniunea Europeană de la margine, de pe malul românesc și mai prost al Dunării – de la Cazane până la Dăbuleni.

Ce înseamnă să fii cioban

cioban

În pofida unei potenţe proverbiale, datorată chipurile cărnii de oaie, ciobanii nu mai au căutare la fete, iar o viaţă de celibat şi mizerie la oi nu mai e pe placul tinerilor.