Ctrl V+Enter, hai că-s curioasă :)

Băgați aici ce ați copiat ultima dată, ca să vă vază o țară întreagă cu ce vă ocupați în loc să munciți :) Sau ce munciți...

A ți pățit-o vreodată? Să dați „Paste” la ceva în fereastra de messenger, apoi Enter, din reflex. Iar când ați văzut ce cârnat a apărut pe ecran v-ați fi dorit să apăsați naibii mai tare pe Ctrl+C. Sau măcar să vă fi uitat înainte de Enter…

Așa mi s-a întâmplat azi când discutam pe messenger cu o persoană, pentru un subiect. Am vrut să-i trimit un link către un articol și pesemne că n-am copiat cu adevărat acel link. Așa că am dat cu încredere Crtl+V și Enter. În momentul ăla l-am pierdut pe interlocutor într-un ditamai cârnatul de text, care rămăsese de la un precedent copy/paste în memoria scurtă a computerului. Săracul om nu pricepea ce vreau să spun. Nici eu 😀 Iar pe msg nu merge să ștergi ce ai scris, ca pe Facebook, deși mi-am dorit de multe ori să-mi retrag cuvintele prea tăioase din diverse ocazii…

Nu știu ce impresie am făcut, mi-am cerut scuze. Îmi mai cer și pe această cale, dacă citește această postare, și îl rog și pe el, ca și pe voi, să se răzbune: să dea Ctrl+V în fereastra de comment, și să posteze aici ce i-a rămas de la ultimul copy/paste pe care l-a făcut.

Dați și voi Ctrl+V ca să vedem și noi (și șefii voștri :D) la ce lucrați înainte să faceți o pauză și să intrați pe dollo.ro 🙂 Desigur, aveți ocazia să vă autocenzurați înainte să dați Enter, dar eu v-aș ruga să n-o faceți, că e mai haios așa. Doar dacă nu cumva o să-mi puneți prin comentarii vreun secret de stat sau de serviciu, pentru care am putea intra toți la apă 😀 Eventual adăugați și o explicație la ce s-a copiat, ca să înțelegem despre ce e vorba.

Așadar, dați cu „Paste” în mine, ca să vă citească și alții. Încep eu:

Maidanezii sunt mai rezistenți și mai adaptabili. Contează cât timp intenţionezi să investeşti în pregătirea lor” – e un citat dintr-un text care va apărea în Esquire din martie, despre câinele Codruț.

 

P.S. Căutând poză pe Google am constatat că invitația mea nu e originală, dar tot o mențin. Asta e, nu putem inventa mereu apa caldă 🙂

Tags: ,

35 Responses to “Ctrl V+Enter, hai că-s curioasă :)” Subscribe

  1. Clara 27/02/2012 at 12:37 #

    http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/categories/departments/living_room/living_room_rugs/

  2. mis 29/02/2012 at 12:50 #

    {

  3. Gabi 01/03/2012 at 12:23 #

    Dacă Dan Bitman avea trei coaie, îl chema Dan Tritman.

  4. Dr. Ojdieru 01/03/2012 at 14:11 #

    BB202250722

    fără legătură, @Gabi, chanon much?

Leave a Reply

Oldies but goldies

Din câte încercări reușește un nevăzător să intre la metrou

florin georgescu metrou2

Din cel puțin două, la fel ca noi ăștia care nu nimerim să băgăm cartela cum trebuie în noii turnicheți. Asta de când s-a lansat aplicația gratuită Tandem acces, care le permite nevăzătorilor să folosească metroul ca toată lumea

De ce nu plecăm din România

Mâini de români - copiii culegători de afine din Pasul Prislop

Dacă despre curajul și nerăbdarea celor care pleacă s-a tot scris, teama, lenea, sentimentalismul și, de ce nu, curajul de a rămâne al celorlalți a fost lăsat în umbră.

Ziua 8 – Dumneata scrie ce trebuie, eu mă fac că nu văd… și semnez

Sursa foto: http://monstersketch.blogspot.com/2009_05_01_archive.html

Cea mai drăguță văduvă din blocul recenzat de mine, mă roagă să nu-i arăt ce am bifat la starea civilă, pentru că ea încă îl simte alături pe bărbatul ei mort de 35 de ani.

Moartea iedului, mănânc și trăiesc

cioban-ied

Ciobanul mi-a zis să nu mă uit, că la ei femeile pleacă de acasă când se taie mieii. Am decis să nu-l ascult. Credeam că o să fiu mai tare ca Labiș și n-o să mai pot mânca după asta.

Regrete eterne fără semnul exclamării

Discuție despre pronumele de politețe pe marginea unei jerbe mortuare în Piața de flori George Coșbuc: se zice „nu vă vom uita niciodată” sau „nu te vom uita, fată?” 😉

Sanssouci, casa de la țară a unui rege cool

pajiste

La 1740 oricine putea să intre pe domeniul lui Frederick cel mare al Prusiei, cu condiția să fi fost îmbrăcat corespunzător. Azi intrarea costă 19 euro și îți dezvăluie un colț de rai și o poveste frumoasă.