Ctrl V+Enter, hai că-s curioasă :)

Băgați aici ce ați copiat ultima dată, ca să vă vază o țară întreagă cu ce vă ocupați în loc să munciți :) Sau ce munciți...

A ți pățit-o vreodată? Să dați „Paste” la ceva în fereastra de messenger, apoi Enter, din reflex. Iar când ați văzut ce cârnat a apărut pe ecran v-ați fi dorit să apăsați naibii mai tare pe Ctrl+C. Sau măcar să vă fi uitat înainte de Enter…

Așa mi s-a întâmplat azi când discutam pe messenger cu o persoană, pentru un subiect. Am vrut să-i trimit un link către un articol și pesemne că n-am copiat cu adevărat acel link. Așa că am dat cu încredere Crtl+V și Enter. În momentul ăla l-am pierdut pe interlocutor într-un ditamai cârnatul de text, care rămăsese de la un precedent copy/paste în memoria scurtă a computerului. Săracul om nu pricepea ce vreau să spun. Nici eu 😀 Iar pe msg nu merge să ștergi ce ai scris, ca pe Facebook, deși mi-am dorit de multe ori să-mi retrag cuvintele prea tăioase din diverse ocazii…

Nu știu ce impresie am făcut, mi-am cerut scuze. Îmi mai cer și pe această cale, dacă citește această postare, și îl rog și pe el, ca și pe voi, să se răzbune: să dea Ctrl+V în fereastra de comment, și să posteze aici ce i-a rămas de la ultimul copy/paste pe care l-a făcut.

Dați și voi Ctrl+V ca să vedem și noi (și șefii voștri :D) la ce lucrați înainte să faceți o pauză și să intrați pe dollo.ro 🙂 Desigur, aveți ocazia să vă autocenzurați înainte să dați Enter, dar eu v-aș ruga să n-o faceți, că e mai haios așa. Doar dacă nu cumva o să-mi puneți prin comentarii vreun secret de stat sau de serviciu, pentru care am putea intra toți la apă 😀 Eventual adăugați și o explicație la ce s-a copiat, ca să înțelegem despre ce e vorba.

Așadar, dați cu „Paste” în mine, ca să vă citească și alții. Încep eu:

Maidanezii sunt mai rezistenți și mai adaptabili. Contează cât timp intenţionezi să investeşti în pregătirea lor” – e un citat dintr-un text care va apărea în Esquire din martie, despre câinele Codruț.

 

P.S. Căutând poză pe Google am constatat că invitația mea nu e originală, dar tot o mențin. Asta e, nu putem inventa mereu apa caldă 🙂

Tags: ,

35 Responses to “Ctrl V+Enter, hai că-s curioasă :)” Subscribe

  1. broantza 22/02/2012 at 18:36 #

    http://bazavan.ro/2012/01/exclusiv-steve-mccurry-revolutia-de-la-timisoara-povestile-din-chipurile-oamenilor-si-timiditate/

    un interviu foarte misto cu unul din cei mai mari fotografi in viata, Steve McCurry. 🙂

  2. mircea 22/02/2012 at 18:51 #

    Skylight (1A, colorless), L39 (UV, colorless), ND2 (grey 2x), ND4 (grey 4x), POL (linear polarizing), C-POL (circular polarizing), Y48 (Y2=yellow), O56 (O2=orange), R60 (R1=red), A4 (81C=warm) and B4 (82C=blue).

    They are available in 5 different sizes: 46mm (slide in), 49mm, 55mm, 72mm and 100mm.

    The ND2, ND4, POL, C-POL are only available in 49mm and 55mm.
    The 81C and 82C are only available in 46mm, 49mm and 55mm.
    Cautam un filtru infra rosu…

  3. Ioana 22/02/2012 at 21:41 #

    https://www.dollo.ro/2012/02/folderul-%e2%80%9elove%e2%80%9d-din-computerul-sotiei/

    sa-m bag piciorul, te citam pe tine:)

  4. Velu 22/02/2012 at 23:36 #

    Herzlichen Glückwunsch! Doppel-Papa;-)

  5. eugen plesa 22/02/2012 at 23:53 #

    . You can either scream every time you hit a bump, or you can throw your hands up and enjoy the ride.

  6. v 23/02/2012 at 08:54 #

    In alta ordine de idei o cautare rapida arata ca Maria B.

  7. puiu 23/02/2012 at 14:05 #

    [report]bd85d53f47bcd23c03e19608b3be78f8[/report][report]bd85d53f47bcd23c03e19608b3be78f8[/report]

  8. Ioa 23/02/2012 at 17:30 #

    „Ilie Stan: Nu va faceti griji – nu ma demite nimeni dupa jocul cu Twente”

    =)) ii scriam unui prieten ca eram chiar ingrijorata ca o sa-l demita :))

  9. blo 24/02/2012 at 01:05 #

    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oD1vD5zeBXM :))

  10. Maria 25/02/2012 at 11:31 #

    http://www.1969.ro/am-fost-acolo/grimusthe-mono-jacks/
    🙂 si eu eram curioasa ce facusem ultima data… acu mi-am amintit trimiteam unei prietene link-u ca sa vada ca am avut dreptate :))) deci ma laudam cu gusturile mele :)))

Leave a Reply

Oldies but goldies

Când Manhattanu era un soi de Ferentari…

Martha-Cooper-Kids

… iar Martha Cooper, prima femeie fotograf de la New York Post. Azi e septuagenară, dar se aleargă cu poliția și grafferii prin Brazilia ca la tinerețe. Și vine la București în 13-15 octombrie la Make a Point

Scrisoarea pe care n-a mai primit-o Eugen Ionescu

dosarul-profesorul

Povestea profesorului Ion Nițulescu – un „element dușmănos” față de orânduirea socialistă – și a delatorilor săi, dintre care numai securistul șef mai trăiește azi bine mersi, măncându-și pensia într-o vilă somptuoasă chiar în satul natal al victimei sale

Raiul există și e în patrimoniul UNESCO

plitivice19

… sub numele de Parcul natural Plitvice, din Croația

Românul s-a născut poet, de aia e mai lent

casca

Când o lucrare unică intră pe mâinile unor muncitori români termenele contractuale devin opționale. Totul în România durează mai mult, zice spaniolul șef de șantier. Dar la final iese o operă brâncușiană, zice inginerul român

Respect pentru sfânta prostie națională

prostie

Senatorii Ficățel și Miki Șpagă vor să ne oblige să le arătăm respect, printr-o lege care ne va măsura sentimentele și va sancționa prompt abaterile de la sentimentele sănătoase, naționale, de iubire și respect față de tot ce e românesc, creștin și … tricolor

Plasturii lui Negoiță – cât au costat și de ce s-au dezlipit

lipire-plasturi

50.000 de bucățele de „not so safety walk” cumpărate de la 3M au fost lipite bucată cu bucată de oamenii ADPB, pare-se la fel de prost cum a fost gândită toată lucrarea de pe Bulevardul Unirii