Pastorala americană amână clubul de carte

Amânăm cu o săptămână clubul de carte de luna asta.

ce citim luna asta la clubul de carteLa cererea cititorilor blogului, care n-au fost și cititori cuminți de carte, am decis să amânăm cu o săptămână clubul de carte de luna asta – stabilit pe 26 octombrie. Dacă nu terminați cartea nici până sâmbătă, 2 noiembrie, anulăm întâlnirea pentru „Pastorala americană” și trecem la următoarea de pe listă. Poate Cimitirul Buna-Vestire, de Tudor Arghezi are mai multe succesuri decât Philip Roth

Vă rog să anunțați aici cine și dacă aveți de gând să veniți pe 2 noiembrie la Lente cafe, la ora 19.00.

Tags: , ,

8 Responses to “Pastorala americană amână clubul de carte” Subscribe

  1. ileana 24/10/2013 at 10:19 #

    Multumim pentru intelegere!
    Ne vedem pe 2 noiembrie.

  2. Cristina 24/10/2013 at 10:49 #

    Data de 2 noiembrie e mai potrivita pentru cei domoli la citit; daca vreti sa incercam alt loc de intalnire, propun bistroul Acuarela.

  3. Monica Lauleanu 24/10/2013 at 14:31 #

    Ultima mea zi aici e 29 octombrie.

  4. ady 24/10/2013 at 18:00 #

    deci nici altora nu le merge grozav cu cartea asta. nu ca m-as bucura de raul altuia, dar nu pot sa ma abtin sa nu remarc. poate pana sambata viitoare termin si partea a doua. 🙂
    zau ca daca n-ar fi fost pentru club o lasam balta dupa primele maxim 20 de pagini (si cred ca pot numara pe degetele de la o mana cate carti am lasat balta).
    si apropos de ‘pastorala” (daca nu era articolul asta comentam of topic la orice articol prindeam 🙂 ). azi, la 17.50 la Pipera la metrou, pe peron si apoi in metrou, o doamna citea „pastorala”. parea destul de prinsa. eu am lasat-o azi acasa.

    • Dollo 24/10/2013 at 19:48 #

      trebuia s-o chemi la club.

  5. Ioana 24/10/2013 at 20:12 #

    Nici eu n-am terminat 🙁
    Pe 2 noiembrie nu sunt in Bucuresti, dar oricum nu cred ca termin, ca e tare greu de citit, cel putin in engleza.
    Eroinelor !!!

  6. Mircea 01/11/2013 at 10:28 #

    Am terminat cartea.
    Lente Cafe de pe Gen. Praporgescu 31 sau Arcului 8 ?

    • Dollo 01/11/2013 at 10:42 #

      Arcului 8, cea din spatele bisericii armenești. te așteptăm

Leave a Reply

Oldies but goldies

Dacă ai vrea să trăiești doar atât cât poți

maini

Când mai vedeți reclame cu bătrâni râzând cu toată placa într-o lumină caldă, solară, să știți că ăia nu sunt nici români, nici la azil. Și poate nici așa bătrâni 😉

Plasturii lui Negoiță – cât au costat și de ce s-au dezlipit

lipire-plasturi

50.000 de bucățele de „not so safety walk” cumpărate de la 3M au fost lipite bucată cu bucată de oamenii ADPB, pare-se la fel de prost cum a fost gândită toată lucrarea de pe Bulevardul Unirii

Casa Becali, fostă Groza, fostă Auschnit, fostă Manu

casa becali

“Intrați, bey, fotografiați ce vreți voi, vizitați tot, mi se rupe! O să văd eu ce-o să scrieți după aia, dacă sunteți cu sufletul curat… Intrați, faceți ce vreți, numa’ să nu furați!”. Așa ne-a primit Gigi Becali în curtea casei sale din Aleea Alexandru nr.1

Ziua 2: Dragă, eu unde dorm? că mă întreabă recenzorul….

Ospitalitate, dar nu degeaba

Dacă vă calcă recenzorul oferiți-i, vă rog eu, un pahar cu apă. Nici nu știți ce nevoie are!

Cum s-a făcut de am aflat povestea Amitei Bhose

AmitaBhose_Vaideeni1980

Fascinanta istorie a unei indience care s-a îndrăgostit de România citindu-l pe Eminescu, a lăsat familie și avere în urmă și a venit să trăiască în comunismul fără apă caldă și curent în căminele din Regie.

Când gardul te dă de gol că ești nababul satului (III)

gardul

Proba șanțului și a zidului drept la sate; Viață de turnător de beton la mână; Azi ești tânăr și mâine îți cumperi gard jaluzea