Intalnire furtunoasa in Portul Constanta

Doua vapoare s-au ciocnit in Portul Constanta


Un impingator si un port-container s-au ciocnit azi in Portul Constanta, din cauza vantului. Nadia Patrunjei, amica intru condei din Constanta, mi-a trimis cateva poze . Vedeti ca o zi cu viscol in traficul din Bucuresti nu e cel mai rau lucru ce ti se poate intampla de 8 martie… A fost cam asa: asta micu l-a vazut pe ala mare de departe, de cand era in larg si era si el mic. Il stia de cand era mic, asadar, si i-a tot facut cu mana. Cand a ajuns asta mare la mal, na, asta micu era dator sa se tina de cuvant si sa se imprieteneasca. Joaca a degenerat si acuma parintii se chinuie sa-i bandajeze genunchii lu’ asta micu.

Tags: ,

One Response to “Intalnire furtunoasa in Portul Constanta” Subscribe

  1. Gilbert 09/03/2010 at 01:37 #

    Frumos povestit! Se pare că a fost o dragoste fulgerătoare, la prima vedere, între David şi Goliat. 🙂

Leave a Reply

Oldies but goldies

Copiii proști nu ies din școli proaste, ci din părinți

Lasă și tu copiii la școală

După ce dau lunar, la grădiniță, sume cât salariul mediu pe economie, părinții se înghesuie să plătească oricât ca să-și vadă plozii înscriși „la o școală bună”, dar își păstrează intactă lipsa de disponibilitate pentru a petrece timp cu copilul lor.

Biblioteca națională s-a deschis, dar nu funcționează

Biblioteca Națională Samsung

Biblioteca te păcălește că-ți face legitimație online, dar nu ți-o face decât la sediu, îți zice pe site că are anumite cărți, dar în depozit ele nu există, și nu împrumută cărți acasă. Niciodată. Avem un sediu ultracentral și modern de 100 de milioane de euro, doar ca suport pentru o reclamă Samsung deocamdată.

Dacă-ți iubești copilul

adam si eva

Dacă s-ar face un referendum pentru introducerea în Constituție a dreptului de a fi tras de curent, probabil mi-ar fi greu s-o conving pe mama să nu meargă să voteze. Dar pentru ăsta din 6-7 octombrie nu a trebuit să-i explic că dragostea are forme atât de diverse, încât nu e treaba omului s-o înghesuie într-un tipar alb-negru

Suntem mai proști decât ne credem, dar ne și cam place

ignoranta

Oamenii sunt mai puțin înclinați să caute informații după ce află că se înșală, deoarece le place să se simtă bine, nu incompetenți. În plus, când li se confirmă părerile, chiar false, creierul lor secretă dopamină și se simt ca atunci când fac sex sau mănâncă ciocolată.

Bolivia: cocaleros, cholitas, sărăcie și frumusețe cât cuprinde

20180320_141433

Frunze de coca amare și politică dulce, socialistă. Bolivia și oamenii ei.

Perla Harghitei din Călărași (V)

noi

Povestea casei din lemn de la Harghita și minunații unguri de la Ecowoodenhouses care au construit-o