Peripețiile candidatului necunoscut în țara alegătorului apatic, în care nici partidele nu se mai sinchisesc măcar, să-și vândă gogoșile electorale.
Kebabul grădinarului. Cu de toate
Dacă vreți să faceți ca mine, vă iese un ghiveci românesc clasic. Dacă vreți kebabul grădinarului, mergeți la turcul de pe Nerva Traian și vă omeniți acolo. Doar că el nu servește și alcool 😉
„Căpșunarii” care construiesc metroul din Drumul Taberei
Au plecat de 10-20 de ani din țară, s-au specializat în săpat tuneluri în Spania sau Italia, și acum vin ca specialiști „străini”. Vestea proastă e că vor să plece înapoi. Sunt dezamăgiți că România nu a ajuns Europa din urmă cât timp ei au fost plecați.
Doi ani și patru kilograme
Normal că într-o zi de marți trebuia să pice ziua de 13 noiembrie, ziua în care Toshiba a împlinit doi ani. Și patru silfide kilograme 🙂
Podurile fără logică din București county
Șoșeaua Pipera ar trebui redenumită „drumul dintre poduri” pentru că primăria, în înțelepciunea ei, nu a prevăzut posibilitatea să faci stânga/dreapta pe ea, dacă ai nevoie să ajungi pe sensul celălalt. Musai să pendulezi între poduri.
O palmă de la cititori e ca pupătura de mamă
Un cititor mi-a trimis de la Rio un Jesus cu dedicație. Trimiteți-i o poză lui Dollo, până la Crăciun, și ceva bun vi se va întâmpla chiar de a doua zi. Dacă ignorați apelul meu vă va sta sarmaua în gât de Revelion 🙂
Fuga politicienilor și întoarcerea căpșunarilor
Un vot în alb masiv i-a alungat pe politicienii lui Saramago din oraș. La noi politicienii au plecat, preventiv, să candideze la țară. Acolo unde trăiesc familiile românilor plecați în străinătate.
Pentru sarmalele de Crăciun am înjunghiat niște verze
Sper că vegetarienii sunt acum mulțumiți: pentru o oală cu sarmale la Crăciun a trebuit azi să înjunghii o armată de verze. Iar acum, sadică, le mănânc inimile. Cu sare. Cranț, cranț! 🙂
A început campania electorală, alegeți cu prezervativ
În campaniile electorale din vară, Traian Băsescu ar fi inițiat 26 de atacuri, dar a fost țintă pentru 153. Victor Ponta a inițiat 79 de atacuri și a fost ținta a 74, iar Crin Antonescu a cam dormit 😉
Voi cum ați reporni România?
De ce nu m-a convins, deocamdată, platforma electorală a Alianței România Dreaptă, deși aș fi dispusă să mă împiedic, la vot, tot de ei.







