Cu beton turnat la mână, ca beciul nostru de la moșie, plus lipsă îmbinare între pereți și acoperiș, biserica Notre-Dame du Haut a lui Corbusier e totuși o operă de artă pe care francezii nu numai că au știut s-o protejeze, dar s-o și pună în valoare prin amenajări ulterioare.
Recent News Subscribe
Pita bread with garlic, pe bulgărește
Cum am făcut acasă turtele cu usturoi de care ne-am îndrăgostit la mare la bulgari
Să ne dea statul!
Despre fraierii de la Euroins, victimele de la Crevedia și riscurile catastrofice neacoperite de asigurările obligatorii, cum ar fi incendiul și prostia
Ely: Citesc Hotnews aproape zilnic și nu e zi să nu zic „bine că am plecat”
Există și emigranți nefericiți, dar fie pâinea cât de rea, tot mai bine e în Germania…
Hidroelectrica: Minte-mă că ești mă-ta dacă vrei facturi!
Dacă ești prost de sincer cu cea mai profitabilă companie de stat – Hidroelectrica – nu poți să afli de ce NU facturează serviciile pe care de fapt tot tu le plătești
A.C.: Decât să fiu cetățean de mâna a doua în țara mea, mai bine cetățean de mâna a doua în altă țară. Doare mai puțin
Mă îndoiesc că în viitorul apropiat România îmi va recunoaște familia și încă mi se pare nedrept că a trebuit să plec din țara mea pentru a avea o familie.
Lizoanca s-a întors în sat
Ce onoare și bucurie mai mare pe un cititor decât să-și vadă numele și părerea despre cartea autorului, taman în acea carte?! Și primită acasă, cu curierul 😉
A.C. – Sunt norocoasă să pot lua din ambele culturi ce e mai bun
Romania va fi mereu o parte din mine, indiferent unde aleg sa emigrez









