Se numea Unirea, era făcută la Iași și arăta ca o cărămidă învelită în hârtie unsuroasă. Azi am descoperit una la fel ca halvaua copilăriei mele. Feleacul, făcută la Cluj.
Ia-o p-asta de dinți!
Consumul de pastă de dinți în România e printre cele mai mici din Europa, așa că la Real Vitan se vinde la raionul de vinuri, doar-doar…
Hai că vă dăm un bilet de tramvai
Cum deosebești recenzorul de un hoț: primul circulă gratis cu RATB-ul 😀
Tandrețuri de București
Azi am văzut un om căcându-se lângă blocul meu. Iar la Unirea, literele din „orașul tandreții” sunt în continuare goale.
Pup și poop
Nu credeți că verbul ăsta „a (se) pupa” ar trebui să se dea numai cu rețetă compensată, și numai după ce demonstrezi un oarecare grad de rudenie sau prietenie cu persoana cu care-l folosești?
… la poarta nouă
Spiritul portarului român se manifestă plenar într-un spațiu modern, de birouri corporate
Cine vede ce scrii tu pe computer…
… și mai ales cum? Un soft de supraveghere denumit „Calul troian” îi revoltă pe germani.Pe noi nu ne sperie nimic 🙂
Câți bani face Patriciu pe zi
Dacă e să ne luăm după ce zice concurența lui tăvălită prin țărână în ultimele luni face cam 7-10 milioane de lei într-o zi numai dintr-un Mic.ro. E mult, e puțin, voi ce ziceți?









